Naše služby

My vieme, že návšteva zubnej ambulancie je pre mnohých zdrojom strachu a nervozity. A preto si dávame záležať nielen na vysokej profesionalite a najmodernejších postupoch, ale aj na ľudskom prístupe, empatii a bezbolestnosti našich zákrokov. Zabudnite na stres z návštevy zubnej ambulancie. U nás dostanete vždy prvotriedny prístup, dôkladné vysvetlenie každého zákroku a zároveň rady, čo robiť preto, aby sme sa museli vidieť len na preventívnych prehliadkach. Objednajte sa ešte dnes a vaše zuby vám poďakujú.

Na odstránenie zubného kameňa používame najmodernejšiu technológiu renomovanej švajčiarskej firmy EMS. Pomocou prístroja AIR FLOW MASTER PIEZON, špeciálnych ultrazvukových koncoviek šetriacich mäkké a tvrdé zubné tkanivá a vody ohriatej na 37°C pre lepší komfort pacienta, odstránime zubný kameň ležiaci pod i nad ďasnami.

Pieskovanie zubov slúži na odstránenie mikrobiálneho biofilmu spôsobujúceho poškodenie zubov a závesného aparátu, škvŕn a pigmentácii od kávy, čaju, červeného vína a cigariet. Výsledkom tohto ošetrenia sú belšie zuby a ich estetickejší vzhľad.

Fluoridácia patrí medzi najdôležitejšie metódy prevencie vzniku zubného kazu. Je absolútne bezbolestná a vo výraznej miere zvyšuje odolnosť zubov voči kazivosti. Zákrok je veľmi jednoduchý a zvyčajne sa prevádza na záver zubnej hygieny po odstránení zubného kameňa a pieskovaní, kedy má zároveň najväčší účinok.

Prevencia a detská stomatológia
Je to ten najjednoduchší, bezbolestný a finančne najúspornejší spôsob ošetrenia zubov. Naučíme vaše deti ako správne prevádzať ústnu hygienu, ich zúbky absolvujú profilaxiu ozónom a flouridáciu. Deti čaká aj pečatenie fisúr.

Endodoncia
Cieľom tohto postupu je bezbolestné odstránenie infikovaných koreňových kanálikov a ich upchatia. Kofferdamová aplikácia izoluje preniknutie vlhkosti a mikroorganizmov do koreňových kanálov. Na určenie dĺžky koreňov používame vyhľadávací prístroj, ktorý ich vyčistí zariadením Niti. Ďalším krokom je ozónová a laserová terapia, ktorá zabíja baktérie v kanáloch a tým zlepšuje prognózu ošetreného zuba. Výplň koreňového kanála následne kontrolujeme röntgenom.

Estetická stomatológia
V rámci estetickej stomatológie realizujeme: anatomické výplne z vysoko estetického materiálu, bielenie zubov (domáce aj ambulantné), zubné šperky, estetické fazety bez brúsenia a vŕtania, tzv. Hollywood smile, celokeramické korunky (Cercon, Empress).

Čeľustná ortopédia
Realizujeme zubné strojčeky, vrátane neviditeľných zubných strojčekov Invisalign. Tiež strojčeky, ktoré sa dajú vyberať, alebo fixné aparáty, pevne prilepené na zuby. Podľa stupňa vážnosti ochorenia liečba začína už v skorom detskom veku, väčšinou však vo veku jedenástich rokov. Druh ortodontického aparátu a dĺžka nosenia závisí od počiatočnej situácie chrupu, genetického rastového potenciálu a aplikovanej ortodontickej metodiky. Ortodontická liečba trvá približne 18 až 30 mesiacov (každý prípad je individuálny).

Komplexné vyšetrenie zahŕňa vyšetrenie zubov, ich usporiadania, parodontálnych tkanív, sliznice, jazyka, podnebia, čeľustno-sánkového kĺbu, digitálne RTG snímky na detekciu skrytých kazov, návrh liečebného planu, finančný a časový odhad terapie.

Dentálna hygiena pomáha zachovať zdravie zubov a ďasien, zabraňuje ďalším zdravotným problémom a je súčasťou nášho každodenného života. Je to účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život.

 

Paradontológia - ošetrenie obsahuje odstránenie zubného kameňa a nánosov pod ďasnami, dláhovanie zubov, ktoré vedie k ich spevneniu, ošetrenie dentálnych vačkov ozónom a laserom.

Záchovná stomatológia
Zubný kaz patrí k najčastejším ochoreniam tvrdých zubných tkanív, strata ktorých je nenávratná. Našim cieľom je obnoviť funkciu a tvar vašich prirodzených zubov pomocou inovatívnych výplňových materiálov a technológii, ako napríklad použitie kofferdamu na izoláciu zubov a ozónu na dezinfekciu kavit.

Protetická stomatológia
Pri nenávratnej strate zubov vám ponúkneme optimálne riešenie podľa stavu vašich zubov.
Fixné náhrady: korunky a mostíky: kovokeramické, Empress – celokeramické (vysokoestetické), zirkonové (vysokoestetické a veľmi odolné), prípadne Inlay a Onlay – najmenej invazívna metóda.
Snímateľné náhrady: čiastočne snímateľné náhrady so zásuvnými spojmi, totálne náhrady (protézky) – klasické alebo fixované pomocou mini implantátov.

Chirurgická stomatológia
Realizujeme rôzne chirurgické zákroky pomocou laseru a piezotechniky, ktoré nám umožňujú rýchlo a najmenej invazívne riešiť tie najrôznejšie prípady. Bežné extrakcie zubov; komplikované extrakcie, extrakcie zubov múdrosti, resekcie koreňového hrotu, prehĺbenie vestibulu, estetické zákroky: prekrytie krčkov, korekcia odhalených ďasien; zavedenie implantátov a mini implantátov.

Návšteva zubnej ambulancie zväčša nepatrí k tým obľúbenejším návštevám lekárov. Ak však chcete mať pekný úsmev a zdravé zuby, je dôležité sa o ne starať.