Dentálna hygiena

Dentálna hygiena pomáha zachovať zdravie zubov a ďasien, zabraňuje ďalším zdravotným problémom a je súčasťou nášho každodenného života. Je to účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život.

Na odstránenie zubného kameňa používame najmodernejšiu technológiu renomovanej švajčiarskej firmy EMS. Pomocou prístroja AIR FLOW MASTER PIEZON, špeciálnych ultrazvukových koncoviek šetriacich mäkké a tvrdé zubné tkanivá a vody ohriatej na 37°C pre lepší komfort pacienta, odstránime zubný kameň ležiaci pod i nad ďasnami.

Pieskovanie zubov sži na odstránenie mikrobiálneho biofilmu spôsobujúceho poškodenie zubov a závesného aparátu, škvŕn a pigmentácii od kávy, čaju, červeného vína a cigariet. Výsledkom tohto ošetrenia sú belšie zuby a ich estetickejší vzhľad.

Fluoridácia patrí medzi najdôležitejšie metódy prevencie vzniku zubného kazu. Je absolútne bezbolestná a vo výraznej miere zvyšuje odolnosť zubov voči kazivosti. Zákrok je veľmi jednoduchý a zvyčajne sa prevádza na záver zubnej hygieny po odstránení zubného kameňa a pieskovaní, kedy má zároveň najväčší účinok.