Digitálne technológie v stomatológii.

Technologický pokrok v súčasnej dobe je nezastaviteľný. Nezaostáva v ňom ani medicína a zubné lekárstvo. Digitálne technológie priťahujú pozornosť nie len zubných lekárov a technikov, ale o inovatívne zubné technológie majú čoraz viac záujem aj pacienti.

Digitalizácia spočíva v použití počítačových systémov pri vytváraní, analýze, modelácii a dizajne chrupu pacienta.

Intraoralny skener

Vďaka intraoralnemu skeneru môžeme veľmi rýchlo oskenovať celú ústnu dutinu vrátane ťažko prístupných miest s najvyššou presnosťou. Zubný lekár pomocou malej hlavice skeneru prejde vašou ústnou dutinou a okamžite vidí 3D obrázok vašich zubov. Sken pošleme do zubného

laboratória, kde zubný technik vyhotoví požadovanú zubnú náhradu. Intraoralny skener používame najmä pri vyhotovení protetických a estetických prac ako sú korunky, mostíky, estetické fazety, náhryzové dlahy, korunky na implantáty atď.

Ďalším inovatívnym pomocníkom modernej stomatológie je Digital smile design (DSD). Je založený na počítačovom plánovaní obnovy chrupu a úsmevu pacienta. Dopredu vieme ukázať pacientovi výsledok estetickej premeny jeho chrupu. S určitosťou vieme čo môžeme dosiahnuť a čo musíme urobiť pre naplnenie predstavy pacienta. Ak sa pacient rozhodne pre zvolené riešenie nečakajú ho žiadne nežiadúce „prekvapenia“. S týmto systémom vieme vytvoriť úsmev, po ktorom pacient túži s prihliadnutím na anatomické predpoklady jeho chrupu.

3D tlzubných náhrad na počkanie.

Po naskenovaní, analýze a modelácii vášho úsmevu esteticky návrh vašej zubnej náhrady pošleme do 3D tlačiarne. Pomocou nej s vysokou presnosťou a biokompatibilných materiálov vám na počkanie vyhotovíme korunku, mostík, chirurgickú šablónu, náhryzovú dlahu atď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *