4 dôvody, prečo by ste mali chodiť na zubné preventívne prehliadky

Absolvujete každoročne preventívnu prehliadku u zubára? Určite by ste si mali na to nájsť čas aj napriek tomu, že nepociťujete zatiaľ žiadne problémy so zubami. Váš stomatológ Vám skontroluje stav zubov a upozorní Vás na prípadné problémy, ktoré by bolo potrebné vyriešiť. Možno práve vy patríte k ľuďom, ktorí majú zo zubárskeho kresla hrôzu a strach vám nedovolí odhodlať sa. Možno za to môže negatívna skúsenosť z minulosti. Strach a odkladanie návštevy ordinácie Vášmu stavu určite neprospeje.


4 dôvody prečo chodiť na preventívne prehliadky, aj keď vás nič nebolí:
1. V ALFA DENTe máme zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou, tzn. že máte 1x ročne nárok na preventívnu prehliadku zdarma.
2. V prvých štádiách zubného kazu alebo ochorenia ďasien zatiaľ nepociťujete žiadne príznaky, ale my ich vieme rozpoznať už v zárodku.
3. Liečba počiatočných štádií je menej bolestivá.
4. Ošetrenie pri pokročilom zápale alebo zubnom kaze je aj finančne viac náročné.

Na preventívne prehliadky k zubárovi naučte chodiť tiež svoje deti. Od 1.roka už môžete prísť s dieťaťom na prvú preventívnu prehliadku, kde sa mu urobí základné zubné vyšetrenie a mineralizácia zúbkov. Ak začnete v útlom veku, neskôr sa Vaše deti nebudú báť zubára.
Kedy ste boli na zubnej preventívnej prehliadke Vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *