Naše služby

My vieme, že návšteva zubnej ambulancie je pre mnohých zdrojom strachu a nervozity. A preto si dávame záležať nielen na vysokej profesionalite a najmodernejších postupoch, ale aj na ľudskom prístupe, empatii a bezbolestnosti našich zákrokov. Zabudnite na stres z návštevy zubnej ambulancie. U nás dostanete vždy prvotriedny prístup, dôkladné vysvetlenie každého zákroku a zároveň rady, čo robiť preto, aby sme sa museli vidieť len na preventívnych prehliadkach. Objednajte sa ešte dnes a vaše zuby vám poďakujú.

Na odstránenie zubného kameňa používame najmodernejšiu technológiu renomovanej švajčiarskej firmy EMS. Pomocou prístroja AIR FLOW MASTER PIEZON, špeciálnych ultrazvukových koncoviek šetriacich mäkké a tvrdé zubné tkanivá a vody ohriatej na 37°C pre lepší komfort pacienta, odstránime zubný kameň ležiaci pod i nad ďasnami.

Pieskovanie zubov slúži na odstránenie mikrobiálneho biofilmu spôsobujúceho poškodenie zubov a závesného aparátu, škvŕn a pigmentácii od kávy, čaju, červeného vína a cigariet. Výsledkom tohto ošetrenia sú belšie zuby a ich estetickejší vzhľad.

Fluoridácia patrí medzi najdôležitejšie metódy prevencie vzniku zubného kazu. Je absolútne bezbolestná a vo výraznej miere zvyšuje odolnosť zubov voči kazivosti. Zákrok je veľmi jednoduchý a zvyčajne sa prevádza na záver zubnej hygieny po odstránení zubného kameňa a pieskovaní, kedy má zároveň najväčší účinok.

Prevencia a detská stomatológia
Je to ten najjednoduchší, bezbolestný a finančne najúspornejší spôsob ošetrenia zubov. Naučíme vaše deti ako správne prevádzať ústnu hygienu, ich zúbky absolvujú profilaxiu ozónom a flouridáciu. Deti čaká aj pečatenie fisúr.

Endodoncia
Cieľom tohto postupu je bezbolestné odstránenie infikovaných koreňových kanálikov a ich upchatia. Kofferdamová aplikácia izoluje preniknutie vlhkosti a mikroorganizmov do koreňových kanálov. Na určenie dĺžky koreňov používame vyhľadávací prístroj, ktorý ich vyčistí zariadením Niti. Ďalším krokom je ozónová a laserová terapia, ktorá zabíja baktérie v kanáloch a tým zlepšuje prognózu ošetreného zuba. Výplň koreňového kanála následne kontrolujeme röntgenom.

Estetická stomatológia
V rámci estetickej stomatológie realizujeme: anatomické výplne z vysoko estetického materiálu, bielenie zubov (domáce aj ambulantné), zubné šperky, estetické fazety bez brúsenia a vŕtania, tzv. Hollywood smile, celokeramické korunky (Cercon, Empress).

Čeľustná ortopédia
Realizujeme zubné strojčeky, ktoré sa dajú vyberať, alebo fixné aparáty, pevne prilepené na zuby. Podľa stupňa vážnosti ochorenia liečba začína už v skorom detskom veku, väčšinou však vo veku jedenástich rokov.Druh ortodontického aparátu a dĺžka nosenia závisí od počiatočnej situácie chrupu, genetického rastového potenciálu a aplikovanej ortodontickej metodiky. Ortodontická liečba trvá približne 18 až 30 mesiacov (každý prípad je individuálny).

Komplexné vyšetrenie zahŕňa vyšetrenie zubov, ich usporiadania, parodontálnych tkanív, sliznice, jazyka, podnebia, čeľustno-sánkového kĺbu, digitálne RTG snímky na detekciu skrytých kazov, návrh liečebného planu, finančný a časový odhad terapie.

Dentálna hygiena pomáha zachovať zdravie zubov a ďasien, zabraňuje ďalším zdravotným problémom a je súčasťou nášho každodenného života. Je to účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život.

 

Paradontológia - ošetrenie obsahuje odstránenie zubného kameňa a nánosov pod ďasnami, dláhovanie zubov, ktoré vedie k ich spevneniu, ošetrenie dentálnych vačkov ozónom a laserom.

Záchovná stomatológia
Zubný kaz patrí k najčastejším ochoreniam tvrdých zubných tkanív, strata ktorých je nenávratná. Našim cieľom je obnoviť funkciu a tvar vašich prirodzených zubov pomocou inovatívnych výplňových materiálov a technológii, ako napríklad použitie kofferdamu na izoláciu zubov a ozónu na dezinfekciu kavit.

Protetická stomatológia
Pri nenávratnej strate zubov vám ponúkneme optimálne riešenie podľa stavu vašich zubov.
Fixné náhrady: korunky a mostíky: kovokeramické, Empress – celokeramické (vysokoestetické), zirkonové (vysokoestetické a veľmi odolné), prípadne Inlay a Onlay – najmenej invazívna metóda.
Snímateľné náhrady: čiastočne snímateľné náhrady so zásuvnými spojmi, totálne náhrady (protézky) – klasické alebo fixované pomocou mini implantátov.

Chirurgická stomatológia
Realizujeme rôzne chirurgické zákroky pomocou laseru a piezotechniky, ktoré nám umožňujú rýchlo a najmenej invazívne riešiť tie najrôznejšie prípady. Bežné extrakcie zubov; komplikované extrakcie, extrakcie zubov múdrosti, resekcie koreňového hrotu, prehĺbenie vestibulu, estetické zákroky: prekrytie krčkov, korekcia odhalených ďasien; zavedenie implantátov a mini implantátov.

Návšteva zubnej ambulancie zväčša nepatrí k tým obľúbenejším návštevám lekárov. Ak však chcete mať pekný úsmev a zdravé zuby, je dôležité sa o ne starať.